Iarna s-a instalat categoric și în Dâmbovița, chiar din prima zi a lunii decembrie, primul strat de zăpadă scoțând la treabă utilajele de deszăpezire. Comandamentul de iarnă al oraşului Titu, condus de viceprimarul Vlad Oprea, s-a întrunit în seara zilei de 1 decembrie pentru a interveni la deszăpezirea principalelor rute de acces din oraş, dar şi din cartierele adiacente.
Comandamentul are la dispoziție 4 utilaje, 13 tone de clorură de calciu și aproximativ 60 tone de amestec de nisip cu sare.



